YouTube Kazançları Ayın Kaçında AdSense’e Yansır?

YouTube Kazançları Ayın Kaçında AdSense’e Yansır?

Bu yazıda Youtube Kazançları hesaba ne zaman gelir yani yansır sorusunun yanıtını veriyoruz. Eğer Youtube kanalınız varsa okuyun.

YouTube ile para kazanmak günümüzde çok cezbedici bir yol olarak görünüyor. İş böyle olunca Youtube kazançları nın ayın kaçında hesaba geçtiğini kullanıcılar merak ediyorlar.

İşte bilmeyenler için bu konu hakkında biraz araştırararak bilgi vermek istedim. Şimdi birlikte YouTube ödemeleri ne zaman yapılıyor? sorusunu cevaplayalım.

Youtube Kazançları Ne zaman Ödenir?

Eğer ufak bir araştırma yapmışsanız Youtube ödemeleriyle ilgili Adsense’ten bahsedildiğini görmüşsünüzdür.

İşte Adsense aslında Youtube’dan kazanç sağlayanların ne kadar kazandıklarını ve diğer ödeme bilgilerinin görüntülendiği Google platformudur.

Buraya kadar herşeyi anlamışsanız YouTube kazançları AdSense bakiyesine ne zaman eklenir sorusunun cevabını da bulmaya oldukça yaklaştınız demektir.

Youtube Ödemeleri ve Adsense

İlk olarak Youtube için bir içerik üreticiyseniz şunu bilmelisiniz. Sitelerde AdSense reklam kullanıyorsanız yapılan tıklamalar ve görüntülemeler genel olarak AdSense panelinize o gün içinde veya ertesi gün içinde yansır.

Eğer site için değil Youtube için Adsense kullanıyorsanız burada olay biraz değişiyor. Adsense hesabınıza bakıp YouTube kazançları AdSense hesabıma yansımadı demeniz bile olası.

Kasım ayında Youtube Analistik alanına baktınız ve 200 tl kazanç görüyorsunuz ama Aralık 1 olduğunda bu yansımanın gerçekleşmediğini görmüşseniz, panik yapmayın.

Çünkü YouTube kazançları AdSense bakiyesine yansıması zaman alıyor. Bu zaman genel olarak 15 gün oluyor. Yeni ayın 10 – 15’i tarihleri içinde Adsense hesabına kazanç yansıyor.

Banka hesabınıza geçmesi ise Adsense tarafından aşağıdaki şekilde açıklanmıştır.

Ay boyunca tahmini kazançlarınız tahakkuk eder, takip eden ay başında kazançlarınız kesinleşir ve Ödeme sayfanızdaki bakiyenize eklenir. Bakiyeniz ödeme eşiğini aşarsa ve herhangi bir ödeme bekletmeniz yoksa ödemeniz ayın 21’i ile 26’sı arasında yapılır.

Bu yazıyla birlikte YouTube kazançları ne zaman ödenir sorusuna yanıt vermiş ve çoğu arkadaşımızın aklındaki soruya cevap vermiş olduk. Eğer aklınıza bu konu ile ilgili soru geliyorsa yorum bölümünden sorunuzu yazabilirsiniz.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere hoşçakalın, sağlıcakla Kalın.