Yaş Hesaplama Nasıl Yapılır? Yaş Hesaplayıcı

Yaş Hesaplama Nasıl Yapılır? Yaş Hesaplayıcı

Yaş hesaplama bir çok yerde işinize yarayabilir. Bunu akıldan hesaplamak oldukça zordur. O yüzden size bir hesaplama aracı öneriyorum.

Yaş Hesaplama yapabilmek için bize iki tarih gereklidir. İlk olarak doğum tarihimiz gereklidir. Diğeri de bugünün tarihidir.

Bu iki bilgi yaş hesaplamak için yeterlidir. Ki çoğu araç bugünün tarihini otomatik olarak sistemden çekerek alır ve siz sadece doğum tarihinizi sisteme girersiniz.

Yaş Nedir?

Sözlük açıklamasına bakarsak doğduğumuz günden şu ana kadar geçen sürenin yıl olarak ölçülme şekline yaş hesabı denir.

Yaş Hesaplama Nasıl Yapılır?

Biz Türkiye’de yaşadığımız için bu konuyu Türkiye saati ile ele alalım. Şu anda içinde bulunduğumuz günle (bugün dahil) doğum tarihiniz arasındaki zamanı birbirinden çıkararak tam yıl sayısı hesaplanabilir.

Ortaya çıkan sonuçtaki sayı doldurduğunuz yaşı göstermektedir. Gün almaya başladığınız yaş ise bunun 1 fazlasıdır. Mesela 20 yaşından gün aldım demek 19 yaşınızda olduğunuzu ve 20 den gün aldığınız anlamına gelir.

Yaş Hesaplama yapmak için Yaş Hesaplama Aracını Kullanın TIKLAYIN

Kaç yaşındayım?

Aracımızı kullanarak bu soruya kolayca yanıt bulabilirsiniz.

Doğum günüme kaç gün kaldı?

Doğum gününe kalan gün sayısını tespit edebilmek için bugünün tarihi ile doğum gününüz arasındaki gün sayısı tespit edilmelidir. Yaş hesabı yaptığınızda verilen sonuçlar arasında bu sorunun yanıtını bulabilirsiniz.

Ehliyet yaş hesaplama nasıl yapılır?

B sınıfı otomobil sürücü ehliyeti alabilmek için 18 yaşında olmak gerekmektedir. Hesaplama sonucunda 18 veya üstü olduğunuzu belirlemeniz durumunda otomobil sürücü ehliyeti için başvuruda bulunabilirsiniz.

Bunun dışında Ehliyet için ayrı bir araç daha var. Ona da buraya TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

Yaş ile yapılabilen birden çok hesaplama bulunmaktadır. Devlet memuru olma yaşıyla ilgili de yaşınızla ilgili sorularınız olabilir. Bu araçlar yardımıyla yaşınızın ne olduğunu görebilir ve ona göre kararınızı verebilirsiniz.