Samsung Galaxy S6 Edge Plus Özellikleri ve Fiyatı

Samsung Galaxy S6 Edge Plus Özellikleri ve Fiyatı

Geçtiğimiz gün Note 5’le birlikte tanıtılan S6 Edge Plus’ın özelliklerini ve fiyatını araştırdık.

Samsung’un kavisli ekran teknolojisine sahip yeni amiral gemisi Galaxy S6 Edge Plus tüm detaylarıyla Samsung tarafından tanıtıldı. İşte Galaxy S6 Edge Plus hakkında merak ettiğiniz herşey!

Satış rakamları olarak Galaxy S6’yı geride bırakan s6 Edge firma için değerli bir konuma geldi. Bu başarıyı gören Samsung’da bizlere Galaxy s6 Edge Plus ı sundu.

Galaxy S6 Plus Özellikleri

Galaxy S6 Egde Plus’ı diğer modellerden ayıran en önemli özelliği kavisli bir yapıya sahip 5.7 inç boyutundaki Quad HD teknolojisine sahip Corning Gorilla Glass 4 korumalı Super AMOLED ekranı.

Klasik Samsung çizgisini taşıyan Galaxy S6 Edge Plus’ın parmak izi okuyuculu home tuşu ve üst kısımda da 5 Megapiksellik ön kamera yer alıyor.

S6 Edge Plus’de de iPhone benzeri tümleşik yapı yer almakta, yani arka kapağı ve pili çıkmıyor ve SD kart girişi yok.

Galaxy S6 Edge Plus Teknik Özellikler

Samsung, Galaxy S6 Edge Plus’ta, Galaxy S6 Edge’te kullandığı 8 çekirdekli Exynos 7420’nin yeni bir versiyonunu kullanmış.

Samsung Galaxy S6 Edge Plus grafik tarafında ise Mali-T760MP8’den faydalanıyor. Bu grafik işlemci Galaxy S6 Edge Plus kullanıcılarını memnun edecek bir performansa sahip.

Ram işini bir adım ileriye götüren Samsung, Galaxy S6 Edge Plus’ta 4GB’lık RAM ile karşımıza çıkıyor.Galaxy S6 Edge Plus 32GB, 64GB ve 128GB’lık üç model seçeneğiyle satışa sunacak.

Samsung Galaxy S6 Edge Plus Kamera Özellikleri

Galaxy S6 Edge Plus, 16 Megapiksellik bir kamerayla geliyor. Bu kamerada Otomatik odaklanma, manuel odaklanma, yüz tanıma, otomatik HDR ve panorama gibi özellikler bulunmakta. Video özelliğinde kamera 30fps’de 2K, 60fps’te ise 1K video çekebilme özelliğine sahip.

Samsung Galaxy S6 Edge Plus’ın ön kamerası ise daha önce bahsettiğimiz gibi 5 Megapiksellik çözünürlüğünde özel Selfie modu olan bir yapıda.