Saçım Uzamıyor diye üzülmeyin, İşte Yöntemi

Saçım Uzamıyor diye üzülmeyin, İşte Yöntemi

Bu yazımızda Sağlıklı bir biçimde saç uzatma yöntemlerine değineceğiz. Şimdi Madde madde ilerleyelim.

1.) Saç Derinizi Canlandırın

Hızlı ve sağlıklı uzayan saçlara kavuşmanın en önemli şartı sağlıklı bir saç derisine sahip olmaktır. Saç derisi temiz tutulmalı ve yağ ve bakteri oluşumuna izin verilmemelidir. Zeytinyağı, badem yağı, hintyağı gibi yağlarla düzenli olarak masaj yapılarak kan dolaşımı artırılmalıdır.

2.) Çam Terebentin

Tek başına kullanıldığında saç derisine ZARAR verebileceğinden kullandığınız şampuanın içine 200 ml’ye 25 damla gibi bir oranla karıştırarak saçlarınız yıkayabilirsiniz. Çam Terebentin esansının kepeğe ve saç dökülmesine karşı etkili olduğu iddia edilmektedir.

3.) Turp Suyu

C vitamini deposu olan turp, ayrıca K vitamini, fosfor, kalsiyum ve manganez de içerir. 1 Adet siyah turp rendelendikten sonra, 3 bardak su katılarak kaynatılır ve soğuduğunda süzülür. Bu suya 1 yumurtanın sarısı sürülerek saçlara sürülür. Bu karışım 3 saat boyunca kafanızda kalacak şekilde haftada 3 gün uygulanır. 1 Ay kullanılır ve 2 hafta ara verilerek aynı şekilde uygulanır. Saç uzama hızı kişiden kişiye değişse de saçlarda ki güçlenme fark edilecektir.

4.) Yılan Yağı

Popüler saç bakım yağlarından birisidir. Her ne kadar ismi yılan yağı olsa da yılandan elde edilmez. Jel şeklinde olan yılan yağını saçınıza masaj yaparak sürmelisiniz ve 3 saat kafanızda tutmalısınız. Eğer saç deriniz olumlu yanıt verirse yılan yağı 1 ay içerisinde etkisini göstermektedir.

5.) Lavanta Kürü

Çok kullanılan saç uzatma uygulamalardan biri olan lavanta kürünün kısa sürede saçların uzamasına etki ettiği iddia edilmektedir. Yapımıysa çok kolaydır. Kaynamakta olan 3 bardak suya, 1 tatlı kaşığı lavanta dökülür ve 5 dk daha kaynatılarak soğumaya bırakılır. Banyodan sonra saçlarınıza masaj yardımıyla yedirdikten sonra yarım saat bekletilir ve SADE suyla durulanır. Haftada 2 gün verim alana kadar uygulamak gerekir.