PlayStation 5 konsolu ilk bakış videoları

PlayStation 5 konsolu ilk bakış videoları

Konsol’un çıkmasına az süre kala PlayStation 5 konsolu hakkında ufak ufak videolar gelmeye başlıyor. Bende bu yazı altında birine yer verdim.

PS’ın yeni konsolunun çıkmasına oldukça kısa süre kala Playstation 5 konsolu hakkında Japonya’da ki bazı Youtuber lardan videolar gelmeye başladı.

Kısa süre önce PS5 cihazı bu youtuberlara ulaştı ve onlarda yeni konsola ilk bakışlarını yapmaya başladılar.

Paylaştığım bu video’da Playstation 5’in disk sürücülü olan versiyonuna ve joystick ine bir bakış sunuyor ve ardından bir kaç basit oyunla bu konsolu ve joystick e yapılan yenilikleri deniyorlar.

Playstation 5 konsolu Karşınızda!

Türkiye’de de merakla beklenen bu konsol dünya piyasasında ufak ufak görüntülenmeye başladı.

Arayüzü hakkında herhangi bir şey görmediğimiz bu video’da PS5’in neye benzediğini ve nasıl çalıştığını azda olsa anlayabiliyoruz.

Boyut olarak en büyük konsol olan PS5’in SSD değişimine veya arttırılabilir hafızaya yer verip vermediği tam olarak gösterilmedi.

Playstation 5 konsolu ile birlikte gelen (eskiden DualShock olan) DualSense isimli yeni oyun kumandasının nasıl işlediği ve bu kumandanın üzerindeki LED ışıkların renk değiştirebildiği de video da net olarak görülebiliyor.

Playstation 4’ten de hatırladığımız Astro eşliğinde PS5’i ve DualSense’in kabiliyetlerini göstererek başlayan video da daha sonra 1-2 oyun daha gösteriliyor.

Bu ilk inceleme ve daha doğrusu ilk bakış videosu olduğu için Sony’nin izin verdiği kadar özellik gösterilebildiğini bilmeniz gerekiyor. O yüzden bu ara göreceğiniz videolarda cihazın bütün özellikleri gösterilemiyor.

Cihaz satış tarihi yaklaştıkça bu özellikler tek tek gösterilip bize sunulacağına emin olabilirsiniz.

Tam bu konuyu yazarken başka bir Playstation 5 Youtube videosuna daha denk geldim ve buraya onu da ekliyorum.

Bu tür konuları seviyorsanız, Teknoloji kategorimiz altında ilerleyen zamanlarda bu tür yazılara ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Şimdilik sağlıcakla Kalın ve videonun tadını çıkarın.