Nintendo Switch 2, Elde Taşınabilir Güçten Ödün Vererek Pil Ömrünü Artırabilir

Nintendo Switch 2, Elde Taşınabilir Güçten Ödün Vererek Pil Ömrünü Artırabilir

Ekstra pil ömrü, ama bunun bedeli ne?

Nintendo, konsolun pil ömrünü uzatmak için Switch 2’nin el tipi modundaki gücüyle büyük bir fedakarlık yapabilir!

Taşınabilir bir konsolun taşınması için kompakt olması gerekirken, mükemmel bir el cihazının da etkileyici bir pil ömrüne ihtiyacı vardır. Sonuçta uzun bir yolculuğun yarısında ölmesini istemezsiniz!

Orijinal Switch’in 2,5-6,5 saatlik pil ömrü oldukça yetersizdi. Ancak Nintendo, Switch OLED’in 4,5-9 saat sürmesiyle bunu önemli ölçüde geliştirdi.

Neyse ki Nintendo, Switch 2 ile konsolun pil ömrünü daha da artırmayı hedefliyor gibi görünüyor!

Switch 2’nin Bataryası Büyük Ölçüde Geliştirilmiş Olmalı – Ama Bir Bedeli Var

Broken Silicon Podcast’inde konuşan YouTuber Moore’s Law Is Dead, Switch 2’nin el tipi modda hız aşırtılabileceğini ortaya çıkardı. Bunun “çılgın derecede düşük” bir 800MHz olacağını iddia ediyor.

Bu düşük saat hızının ardındaki sebep, güç tüketimini azaltmak ve Switch 2’nin pil ömrünü arttırmaktır. Ek olarak konsolun aşırı ısınmasını önlemeye yardımcı olmalıdır.

Her ne kadar Switch 2’nin avuç içi modunda selefine göre daha iyi bir performansa sahip olmasını beklesek de, yükseltme başlangıçta umulduğu kadar önemli olmayabilir.

Ancak birçok oyuncu muhtemelen artan performans yerine daha uzun pil ömrüne sahip olmayı tercih eder. Ayrıca Switch 2’nin 1080p ekrana sahip olacağını öne süren sızıntılarla birlikte Nintendo, ekstra doğruluğun konsolun pilini çok fazla etkilememesini sağlamak zorunda kalacak.

Elde taşınan saat hızı, hayranların umduğu seviyelerde olmasa da, dock’taki performansın bunu telafi etmesi gerekiyor.

Moore Yasası Öldü şunları söyledi: “Yerleştirilmiş modda, beklediğimizden daha hızlı çalışabileceğini duydum”. Bu, evde TV’de oyun oynarken önemli bir performans artışı ve 4K çıkışı anlamına geleceğini umuyoruz.

Bu bilgilerin hiçbiri henüz doğrulanmamış olsa da, Moore Yasası Öldü yakın zamanda PS5 Pro özelliklerini diğer kaynaklardan önce sızdırdı. Dolayısıyla bu sızıntının yanlış olma ihtimali hâlâ mevcut olsa da son dönemde güvenilir bir kaynak oldu.