Hayatımızı Kolaylaştıracak Doğal Taşlar ve Faydaları

Hayatımızı Kolaylaştıracak Doğal Taşlar ve Faydaları

Doğal taşların titreşim ve frekanslara sahip olduğu bilinmektedir.Bu nedenle vücudumuzda bazı etkilere yol açtığı söylenmektedir.

1.) ZEBERCET TAŞI : Pankreas, dalak ve ciğerlerin üstünde olumlu etkileri bulunur. Beden-zihin arasındaki dengeyi sağlar.

2.) LAL : Bu Taşın Kan dolaşımını kolaylaştırarak kanı temizlemesi, unutkanlığa iyi gelmesi, huzur vermesi, sevgi ve şefkat duygularını canlandırması bilinen psikolojik özelliklerindendir.

3 ) KEHRİBAR: Kehribar taşının boğaz ve tiroit bezi enfeksiyonlarını tedavi etme özelliği vardır.

4 ) SAFİR: Kalbi ve böbrekleri güçlendirmesiyle birlikte salgı bezleri üzerindeki etkileriyle bilinir. Ruhsal sağlığı dengeler ve sezgi yeteneğinin artmasına neden olur. Sıkıntıları aşmanızda verdiği farkındalık etkisiyle yardımcı olur.

5 ) ELMAS: Beyin fonksiyonlarını ve kişilikteki blokajı ortadan kaldırıcı özelliklere sahiptir ve aynı zamanda temel bir tedavi edici niteliktedir. Bolluk, saflık, masumluk ve sadakat simgesidir.

6) İNCİ: Sadelik ve alçak gönüllülüğü simgeler. Böyle gözükmekle beraber, aslında çok kıymetli olmayı anlatır. Bu yüzden bilgeliğin ve alimliğin simgesi olarak da görülmüştür. Eski zamanlarda anne sütünü arttırdığı düşünülürmüş..

7 ) AMETİST: Yatıştırıcı etkisiyle bilinen ametist bağışıklık sistemini de kuvvetlendirir. Bunun dışında meditasyon içinde kullanılabilecek bir taştır. Enerjisi çok yüksek olduğundan bulunduğu ortamdaki bütün kötü enerjiyi pozitife çevirdiği söylenir.

8 ) AKİK: Metabolizmanın düzgün çalışmasına yardımcı olur. Bunların yanı sıra gerginliği ve stresi azaltır.

Sonuç

Burada anlatılan taşların özelliklerinin bilimsel kesinliği yoktur. Herhangi bir Tıbbi konuda doktora danışmanızı tavsiye ederiz.