H264 dosyası AVI’ye Nasıl Çevrilir?

H264 dosyası AVI’ye Nasıl Çevrilir?

Eğer bu videoları Televizyon, Tablet gibi ortamlarda izlemek istiyorsak dosyaları AVI’ye çevirmemiz gerekir. İşte bende bu yazımda bunu ne kadar kolay yapabileceğimize değineceğim. Bu işlemleri madde madde açıklayalım; İlk önce H264 to Avi Çevirici yi bilgisayarınıza indirin ve kurun. İndirdikten sonra karşımıza böyle bir ekran gelecek. Burada New Convert Task‘a basın. Açılan pencerede Record File bölümünden […]

Eğer bu videoları Televizyon, Tablet gibi ortamlarda izlemek istiyorsak dosyaları AVI’ye çevirmemiz gerekir. İşte bende bu yazımda bunu ne kadar kolay yapabileceğimize değineceğim.

Bu işlemleri madde madde açıklayalım;

İlk önce H264 to Avi Çevirici yi bilgisayarınıza indirin ve kurun.

İndirdikten sonra karşımıza böyle bir ekran gelecek. Burada New Convert Task‘a basın. Açılan pencerede Record File bölümünden .avi formatına çevireceğimiz kamera kaydını seçiyoruz.

AVI File bölümünden de .avi formatına çevrilmiş dosyayı nereye kaydedeceğini seçiyoruz. Daha sonra Add butonuna tıklayarak işlemi tamamlıyoruz. Ardından Convert tuşuna bastığınızda dönüşüm işlemi başlayacak.

Video’nun Dönüşüm işlemi bilgisayarınızın hızına ve dosyanın büyüklüğüne göre uzun yada kısa sürebilir, bu yüzden sabırla işlemin bitmesini bekleyin.

h264’ten AVI ye dosya çevrimi de bu kadar basit. Bir dahaki yazıya kadar Sağlıcakla Kalın.