Gerçek İnsan Derisinden Yapılmış Eşyalar

Gerçek İnsan Derisinden Yapılmış Eşyalar

Hadi canım bu kadarını yapmış olamazlar diyebilirsiniz ama gerçek


Fransız devrimi sırasında giyotin ile pek çok insan katledildi. Bu olayı fırsat bilen bir tüccar insan derilerinden cüzdan, ayakkabı ve çanta yapıp satmaya başladı.

İlk protestan ayaklanmayı çıkartan Jan Zizka, öldüğünde dehşet saçmaya devam etmek için derisinin davul yapılmasını vasiyet etmiştir ve bu vasiyeti yerine getirilmiştir.

18. yüzyıl Fransa’sında Halkın Güvenliği Komitesi üyesi Louis Antoine de Saint-Just aşık olduğu kadından karşılık bulamaz ve onu öldürtür. Sonra derisinden yelek yaptırır ve bunu giyer.

19. yüzyılda Fransız dolandırıcısı ve katili Henri Pranzini öldüğünde ondan nefret edenler cesedini adeta paramparça etmiştir. Dişleri kadınlara küpe; derisiyse sigara kutusu olmuştur.

James Allen’ın yazdığı otobiyografisi kendi isteği üzerine öldükten sonra derisine basılmıştır

1876′da Mahnenrolhz isimli ayakkabıcı yılandan köpeğe bir çok deriden ayakkabı yaptıktan sonra ölen kimsesiz yaşlılardan bir ayakkabı yaparak Washington’da bulunan Smithsonian Enstitüsü’ne yollamıştır.

1633 yılı civarı Fransız Kralı XIII. Louis Cabinet du Roi yi kurar. Burası ilginç objelerin saklandığı bir müzedir. Paris’li bir cerrah Pierre Sue buraya insan derisinden yapılmış bir terlik verir.