Fergie Kimdir? Glamorous Klibi

Fergie Kimdir? Glamorous Klibi

Fergie’nin kim olduğunu merak ediyor ve Glamorous klibini izlemek istiyorsanız bu yazı tam size göre.

Fergie yani gerçek adıyla Stacy Ann Ferguson, sanat hayatına daha küçük yaştayken televizyon ekranlarında yayınlanan “Kids Incorporated” adlı programla başlamış, ‘Ghetto-Funk’ tiplemesiyle akıllarda kalan Ferguson, 1985 senesinde “The Charlie Brown And The Snoopy Show” adlı animasyon filminde ‘Sally Brown’ karakterine ses vermiş.

Fergie’nin müzik hayatına adım atmasıysa “Kids Incorporated” da birlikte çalıştığı Renee Ilene Sandstrom ve Stefanie Ridel ile beraber “Wild Orchid” grubunu kurmasıyla başlamış.

Bu grupla birlikte 3 albüm çıkaran Fergie, 3. albümden sonra gruptan ayrılmış. Bundan sonra bir süre uyuşturucu problemleri yaşayan Fergie, 2003 senesinde Nickelodeon kanalında yayınlanan “Rocket Power” dizisinde ‘Shaffika’ adlı karakterin seslendirmesini yapmış ve aynı sene “Black Eyed Peas” grubunda Kim Hill’in yerini almış.

Aslında herşey bundan sonra başlar. Grup “Elephunk” la güzel bir çıkış yakalar ve ismini müzik dünyasına duyurur.

2005 senesindeyse “Monkey Business” la yaptığı çıkışı hakeden grup ve grupla birlikte Fergie, Dünyaca bilenen biri olur.

Bundan bir süre sonraysa Solo Albüm çalışmaları yapan Fergie, “The Dutchess” albümü Will.i.am inde katkılarıyla ABD listelerinden 3. sıraya yerleşir.

Albümden şu ana kadar çıkarttığı 4 single bulunmaktadır. Bunlar “London Bridge”, “Fergalicious”, “Glamorous”, “Big Girls Don’t Cry” dır. Fergie, Single’larıyla ABD listelerinde hep iyi seviyeler yakaladı.

Aşağıda Videosunu izleyecek olduğumuz Glamorous‘laysa Fergie US Billboard’larında 1 numara olmuştur. Bu kadar bilgiden sonra Video’yu izlemenin sırası geldi. Iyi seyirler.

Fergie Glamorous Klibi