Efsane Futbolcu Diego Maradona Hayatını kaybetti!

Efsane Futbolcu Diego Maradona Hayatını kaybetti!

Tanrının Eli lakaplı Arjantinli Efsane oyuncu Diego Maradona bir süredir olan sağlık sorunları nedeniyle hayatını kaybetti.

Arjantin’in önde gelen gazetelerinden Clarin’in haberine göre Arjantinli eski futbolcu Diego Maradona’nın hayatını kaybettiğini bildirdi.

Arjantin Milli Takımı’nın resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşım ile Diego Armando Maradona’nın hayatını kaybettiği bilgisi doğrulandı.

Maradona Nasıl Vefat Etti?

Kısa bir süre önce geçirdiği beyin ameliyatından sonra taburcu olan ve Tigre’deki evinde bulunan 60 yaşındaki Maradona, geçirdiği kalp krizi sonrasında yaşamını yitirdi.

Dünya Spor kamuoyu, yıldız futbolcunun vefatının ardından sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlar ile tek tek üzüntülerini dile getirdi.

Arjantin’de Ulusal Yas İlan Edildi

Arjantin Devlet Başkanı olan Alberto Fernandez, Diego Maradona’nın ölümü nedeniyle bütün ülkede 3 günlük ulusal yas ilan etti.

Napoli taraftarları, Maradona’nın vefatının duyulmasının ardından sokakları doldurdu. Taraftarlar bir dönem formalarını giyen Arjantinli efsaneye meşale ve havai fişeklerle veda etti. Birçok kişi Napoli’deki Diego Maradona’nın resminin olduğu yere akın edip çiçek bıraktı.