Eda Ece Kimdir? Hayatı ve Kısa BiyografisiEda Ece Kimdir?

Eda Ece Kimdir? Hayatı ve Kısa BiyografisiEda Ece Kimdir?

Ekranlardan tanıdığımız ve sevdiğimiz Eda ece kimdir sorusunun cevabını ve hakkında bildiğiniz, bilmediğiniz bilgilere bu yazıdan ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda eda ece kimdir sorusuna cevap veriyoruz. Kısaca doğumu ve hayatı hakkında bir biyografiye buradan ulaşabilirsiniz.

Eda Ece, 20 Haziran 1990 tarihinde İstanbul’da doğdu. Eda hanım’ın tam ismi Eda Ece Uzunalioğlu dur. Hoş oyuncu lise eğitimini Şişli Terakki Lisesi’ni tamamladı.

Yüksek öğrenimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji kısmında bitiren ünlü oyuncu lisans eğitimini bitirdikten sonra Sanat Tarihi üzerine dersler almış ve bir galeride çalışmaya başlamıştır.

Mektep senelerinde tiyatro kulübüne üye olan eda ece o yarıyıl sahneye çıkmaya başladı. Sahneye koydukları bir oyunu izlemeye gelen menajer Tümay Özokur tarafından keşfedilip televizyon dünyasına adımını attı.

2011 – 2014 yılları arasında Pis Yedili adlı dizide Cimbom karakterini canlandıran Eda Ece o dizide oldukça beğeni toplamıştir. Aynı dizide Ayşegül Aldinç, Turan Özdemir, Asuman Dabak, İlkay Akdağlı, Hazal Şenel, Melis Babadağ, Burak Alkaş, Halil Babür ile birlikte oynamıştır.

Yıl 2013’e geldiğinde Beni Böyle Sev adlı dizide Zeyno karakterini canlandırmış ve en az Pis yedili’deki rolü kadar beğeni toplamıştır. Zeynep Çamcı, Alper Saldıran, Burcu Biricik, Selen Uçer, Altan Gördüm, Lale Mansur, Güven Kıraç ile oynamıştır.

Eda Ece ayrıca 2013 yılında Kızım İçin adlı sinema filminde Yetkin Dikinciler ve İnci Türkay ile birlikte yer aldı.

2015 yılında başrollerinde Berk Oktay ve Seren Şirince’nin rol aldığı İlişki Durumu: Karışık adlı dizide Ceren rolünü canlandırdı.

Sene 2016’ya geldiğindeyse senaristliğini Gupse Özay’ın yaptığı Görümce filminde yer almıştır.

Akılda kalan bunca projenin dışında şu anda aklımıza gelmeyen dizi ve filmlerde rol almıştır.

Şu sıralar ise Talat Bulut, Şevval Sam, Kıvanç Kasabalı, Sinan Eroğlu, Tuğçe Koçak, Nilgün Türksever, İlber Kaboğlu, Ayşegül Çınar gibi oyuncularla birlikte oynadığı Yasak Elma isimli dizi ile oyunculuk hayatına devam etmektedir.

Eda Ece Oynadığı Diziler ve Filmler

2017 – Yol Arkadaşım (Sinema Filmi)
2017 – Salur Kazan: Zoraki Kahraman (Sinema Filmi)
2017 – Ali Ekber Cevahir (Eda)(TV Dizisi)
2016 – Kocan Kadar Konuş: Diriliş (ceren)(Sinema Filmi)
2016 – Mahrumlar (Ela) (TV Filmi)
2016 – Görümce (Deniz) (Sinema Filmi)
2016 – Deli Dumrul (Sinema Filmi)
2015 – İlişki Durumu: Karışık (Elif) (TV Dizisi)
2015 – Kocan Kadar Konuş (Ceren) (Sinema Filmi)
2013 – Kızım İçin (Tuba) (Sinema Filmi)
2013 – Beni Böyle Sev (Zeyno) (TV Dizisi)
2011 – 2014 – Pis Yedili (Günçiçek Seymen(Cimbom)) (TV Dizisi)
2011 – Adını Feriha Koydum 1.Sezon (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
2010 – Mahpeyker Kösem Sultan (Sinema Filmi)
2007 – Bez Bebek (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
2004 – Aşkın Mucizeleri (TV Dizisi)
2003 – Hayat Bilgisi (Konuk Oyuncu(Sude)) (TV Dizisi)

Yıldız YILMAZ karakteri Kimdir?

Yasak Elma dizisinde Eda Ece’nin oynadığı karakter olan Yıldız Yılmaz karakteri, genç yaşında mutluluğun anahtarının zengin bir koca bulup evlenmek ve lüks içinde bir hayat yaşamak olduğunu düşünür. Sosyeteye ve lüks insanlara hayranlık duyar. Yıllar sonra Ender’in teklifiyle hayatının değişebileceğini anlar ve Halit’i tavlayarak onun karısı olmaya çalışır.