E-Devlet IMEI Numarası Nasıl Sorgulanır?

E-Devlet IMEI Numarası Nasıl Sorgulanır?

Telefonunuzun Imei numarasını e devlet üzerinden sorgulatıp cihazın yasal bir sorunu olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Telefonumuz üzerinden kısa bir işlemle imei numarası sorgulama işlemi yapabiliyoruz ama bu işlem bize her bilgiyi vermiyor.

Eğer telefonumuzun yasal bir sorunu olup olmadığını öğrenmek istiyorsak E-devlet üzerinden imei sorgulama yapmamız gerekir. Peki IMEI numarası nasıl sorgulanır? Şimdi bunu adım adım tüm detayları ile öğrenelim.

Telefon IMEI Numarası Nasıl Öğrenilir?

İlk olarak telefondan IMEI Numarası nasıl öğrenilir onu kısaca anlatalım.

Aslında apmanız gereken çok basit, telefonunuzun arama ekranına gelin ve arama ekranına *#06# karakterlerini yazıp arama tuşuna bastığınız zaman ekrana IMEI numarası çıkmaktadır.

E-Devlet Imei Numarası Nasıl Sorgulanır?

E-devlet üzerinden imei sorgulama yaparak mobil cihazınızın yasal yollar ile ithal edilip edilmediği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun dışında bu hizmet cihazınızın kayıp çalıntı olup olmadığı konusunda da bilgiye ulaşmanıza olanak sağlıyor. Yani kısaca bu işlemi yaparak telefonum kayıtlı mı sorusunun cevabını bulacaksınız. Peki IMEI numarası nasıl sorgulanır?

  • İlk olarak yapmanız gereken buraya tıklayarak e-devlet IMEI sorgulama sitesine gidin.
  • Ardından karşınıza çıkan alanda daha önce öğrendiğiniz 15 haneli IMEI numarasını ‘IMEI NO‘ yazan yere yazın.
  • Son olarak ‘Sorgula‘ butonuna basarak cihazınız hakkında aradığınız bilgiye ulaşabilirsiniz.

E-devlet IMEI numarası sorgulama işlemi ile telefonunuzun yasal olarak ithal edilip edilmediğini ve kayıp çalıntı olup olmadığını bir kaç tuşa basarak öğrenmiş olursunuz. IMEI numarası nasıl sorgulanır sorusu hakkında aklınızda başka sorular varsa bu yazının yorum bölümüne yorum yaparak bize sorabilirsiniz.

Bir başka yazıya kadar Sağlıcakla Kalın.