Dünyanın İlk Motorize Bavulu

Akıllı bavul Modobag otobüs veya uçak beklerken sizi istediğiniz yere taşıyacak.

Modobag, geliştirilen motorlu yapısı sayesinde bizlere farklı ve eğlenceli bir akıllı bavul deneyimi sunuyor.

Modobag Nedir?

Dünyanın ilk binilebilir Akıllı Bavulu Modobag ile yolcular havalimanlarında uzun mesafeleri yürümek zorunda kalmayacak.

Şu an için fiyatı 995 USD olan ürün, 2017 yılının Ocak ayından itibaren ön sipariş edenlere teslim edilmeye başlanacak. Indiegogo’da yatırımcıların desteklerini kabul eden Modobag projesi için şimdiye kadar 84.570 USD toplanmış durumda.

Dünyanın ilk motorlu ve binilebilir bavulu sayesinde yolcular, havalimanlarındaki uzun mesafeleri, yürümek yerine, bavulun üzerine binip onu sürerek kat edecek.

Modobag Binilebilir Bavul’un Özellikleri

Modobag, yüksek torka sahip 150 Watt lık bir elektrikli motora sahip. Tamamen şarj edildiğinde, 80 kg ağırlığındaki bir sürücü ile 10 km civarında yol katedebiliyor. Maksimum 117kg a kadar sürücü ağırlığını desteklemekte.

Bavul 15 dakikada %80 oranında şarj oluyor, Tamamen şarj olması içinde 1 saat yeterli.

Modobag Bavulun maksimum hızı ise 13 km/s. Bu rakam, ortalama bir insanın yürüme hızının üç katına denk geliyor. Bunun dışında “kapalı alan” modu denilen ve hızı 8km/s sabitleyen bir moduda bulunmakta.na geçerek, bavulun hızını 8 km/s seviyesiyle sınırlandırmak da mümkün.

Bavulunu Ağırlığı 8,6 kg. Boyutları ise 22 x 56 x 35 cm olarak belirlenerek kabin bagajı standartlarına uygun olmasına dikkat edilmiş. Kaybolmalara karşı bavulu üzerindeki GPS takip sistemi üzerinden takip edebilirsiniz.

Modobag, Şikago’lu girişimci Kevin O’Donnell tarafından geliştirilmiş. 2014 yılının Eylül ayında başlayan projenin son adımlarına geldiği söyleniyor.