Sony Xperia Xa Şebeke Çekmeme Sorunu Ve Mediamarkt'ın Tavrı

Sony Xperia Xa Şebeke Çekmeme Sorunu Ve Mediamarkt'ın Tavrı

  Yeni aldığım Sony XA'da iki telefonda da oluşan çekmeme şebeke sorunu ve medimarkt nilpark tarafından 8. gününde değiştilmeyen onun yerine teknik servise gönderilen iki telefonun Macerası

İlk başta diyeceğim tek şey Telefon alırken aldığınız Firmaya dikkat edin. Firma büyük diye de güvenmeyin almadan önce iade ve değişim koşullarını sorun ve bence MEDİAMARKT tan telefon ALMAYIN.

2 Hafta önce eşimle kendime Mediamarkt Bursa Nilpark tan birer tane sony Xperia xa telefon aldım. Telefonu aldığımızın ertesi günü yazlığa gittik ve telefonlarımızı kullanmaya başladık. İlk başta anlamadığımız şekilde telefonla birbirimize ulaşamamaya başladık. Wifiye bağlandığımızda internete girebiliyorduk. Telefon LTE (4g) yazdığında da sorunsuzca konuşabiliyorduk ama Telefon 4g şebekesi bulamadığı yerde H+ (3g) ye düştüğünde telefonla ne internete girebiliyor ne de birbirimize çağrı gönderebiliyorduk.

Tatilden döndük sim kartları yenilettik ama sorun geçmedi. Ürünü 8. gününde Mediamarkt a geri götürdük.

Değişim istedik ama 8. günündeki makinenin teknik servise gönderilip (14 gün telefonsuz kalmak anlamına gelir) eğer sony servis onay verirse değişim yapılabileceği söylendi.


MediaMarkt İade Politikası

Aynı burada yazılan İade Garantisi Mediamarkt'ın duvarında da yazmaktadır. 14 gün içinde iade edebilirsiniz diye.

Ama Mediamarkt bir akıllılık edip ürünü aldığınız kağıdın üzerine bu 14 günün telefonlarda geçerli olmadığını belirten bir kaşe ve yazı yaptırmış.

Yani ürünü alıcam, kasaya gidelim diyene kadar ve benim gibi dikkatli değilseniz, üründe sorun çıkana kadar o kaşe ve o yazıdan haberdar olmayabilirsiniz.

Duvara kocaman İade Garantisi yazan Mediamarkt Telefon olan istisnayı telefonu aldığınız faturanın üzerine normal puntoyla yazmış

MediaMarkt İnternet Sitesi

Bunun üzerine Mediamarkt internet sitesine böyle bir mail attım ve cevap olarak internet sitesinden alırsak 14 günde iade hakkımızın olduğu söylendi. İnternet satışla alakalı tüketici hakları yasaları olduğu için internetten aldığımızda iade alan firma, ayağına gidip dükkanından ürünü alırsak iade almıyor.

Başka firmalarla bağlantıya geçtiğimde Sim kart takarsanız alamayız dediler ama Mediamarkt İnternet sitesi onu bile söylemedi.

Oysaki MediaMarkt Mağaza Müşteri Hizmetleri Ne Demişti?

Oysaki Mağazadaki müşteri hizmetleri bize özellikle Sim kart takarsanız ibaresini göstermiş ve takmasanız olurdu ama Sim Kart takılmışsa hemen iade alamayız demişti.

Sim kart takılmadan ürünün şebeke problemi olduğunu nerden anlayabilirdik ona da cevap veremediler.

Şimdi konumuza dönersekbiz haklı olduğumuz halde bize akıl verilmeye çalışıldı.

Biz sorunumuzu ve değişim istediğimizi söyledikçe yani hakkımızı aramaya çalıştıkça suç bize atılmaya çalışıldı.

Bu güne kadar neden beklediniz? 4G heryerde çekmeyebilir gibi anlattığımız arızayı sanki dinlememiş gibi bizi de hiç teknolojiden anlamıyormuşuz gibi yorumlar yapıldı. Yapıldı diyorum. Çünkü biz Müdürü çağırdık onun yerine içeriden bir eleman gelip ben müdürüm dedi. Yani Kaale alınmadık.

Orada bize akıl vermeye çalışan, bizi suçlamaya çalışan elemanlara birşey demiyorum. Çünkü bu insanlara Müdürleri tarafından telefon iadesi almayın dendiği konuşmalardan anlaşılıyordu.

Çünkü biz o zaman Tüketici Mahkemesine başvuracağız dediğimizde başvurun isterseniz isimlerimizi verelim gibi gayri ciddi bir cevapla karşılaştık.


Sony Xperia XA Şebeke ve Çekmeme Sorunu

İşte sorunumuzun ne olduğunu göstermek için ürünün videosunu teknik servise vermeden çekip bir video derledim. Mediamarkt tarafından böyle bir tavırla karşılaşınca video çekmenin gereklilikti.

Yazıyı buraya kadar okumuşsanız Şu ana kadar Sony hakkında hiç bir şey yazmadım. Çünkü Sony'nin ne yapacağı teknik servisten dönüşte belli olacak.

Mediamarkt'ta İlk gün konuşup gayri ciddi tavırlar sergilendiğini görünce ürünü servise o gün bırakmadım. Bu Videoyu çekmek için aldım ve bir gün sonra bıraktım.

Bir gün sonra aynı eleman derdimi anlatmama rağmen arıza açıklamasına alakasızca şeyler yazdı.

Ürünün asıl sorunu bu videodaki sorundur. İlk başta dediğim gibi 4G de çekerken H+ da ürünün 10 da 8 oranında çekmemesidir ve videoda görüleceği gibi bu GSM operatörünün hatası değil, telefonun hatasıdır.

SİZDE YORUM YAPIN

Ttnet Arıza Bildirimi Telefon Numarası
Ttnet Arıza Bildirimi Telefon Numarası

TTNet’te yaşanan sorunlar ile ilgili çözüm aramak ve TTNet arıza kaydı bırakmak için ilgili 444 lü numarayı aramanız yeterli.


Doğaüstü Güçleri Konu Alan Heyecan Verici Filmler
Doğaüstü Güçleri Konu Alan Heyecan Verici Filmler

Eğer doğaüstü güçler olan filmleri seviyorsanız, bu filmlere göz atmalısınız.


Newyork'ta Tesettürlü Bir Kadını Kaç Kişi Taciz Eder?
Newyork'ta Tesettürlü Bir Kadını Kaç Kişi Taciz Eder?

Amerikalı bir kadın New York sokaklarında tesettürlü ve açık bir şekilde dolaştı.


Akan Trafikteki Olay Tüyler Ürpertici
Akan Trafikteki Olay Tüyler Ürpertici

Önce kamyonun içinden daha sonrada motosikletlinin önünden geçen ayrıntıyı bakalım fark edebilecek misiniz?


Bursa Ulu Cami Yakınlarında Patlama
Bursa Ulu Cami Yakınlarında Patlama

Ulu Camii yakınındaki patlamanın ardından bölgeye ekipler sevk edildi. Olay yerinden gelen ilk bilgilere göre 1 kişi öldü. Ölen kişinin 25 yaşlarında kadın canlı bomba olduğu iddia edildi


Pazartesi Sendromunu Azaltacak Komik Hatalar
Pazartesi Sendromunu Azaltacak Komik Hatalar

Günlük sinirinizi, stresinizi alacak ve sizi güldürecek çok güzel bir video


En Komik Nur Yerlitaş Capsleri
En Komik Nur Yerlitaş Capsleri

Nebiçim caps :|


Remi Gaillard'dan Acil Servis Şakası
Remi Gaillard'dan Acil Servis Şakası

Gerçekten çok komik


İnsana Sigara Yaktıracak Kadar Efkarlı Whatsapp Diyalogları
İnsana Sigara Yaktıracak Kadar Efkarlı Whatsapp Diyalogları

Hayat İniş ve Çıkışlarla doludur, İşte İlişkilerin Bitmesi de bu inişlerin en zorlarındandır.


Eller Cepte Yürüyen Horoz
Eller Cepte Yürüyen Horoz

Bu horozun yürüyüşünü kaçırmamalısınız


Çıkış